Σελ. 70 από 70 ΠρώτηΠρώτη ... 506065686970
Εμφάνιση 1.036-1.044 από 1044
  1. #1036
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παιδιά mu5001 αγορασμενο από Vodafone. Ξαφνικά παίζει με πολύ χαμηλές ταχύτητες και με κάρτα cosmote και Vodafone. Τις έβαλα στο κινητό γαζωνουν τις βάζω στο router σέρνεται.

    Μήπως πρέπει να αλλάξω μπαταρία είναι ήδη 1,5 χρόνων και το επιρεαζει ;

    Οι ρυθμίσεις δεν έχουν πειραχθει είναι όπως ήταν πριν και δείχνει 5g ότι είναι συνδεμένο και στις δύο εταιρείες.

    Μήπως να το κάνω reset;

  2. #1037
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.131
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά mu5001 αγορασμενο από Vodafone. Ξαφνικά παίζει με πολύ χαμηλές ταχύτητες και με κάρτα cosmote και Vodafone. Τις έβαλα στο κινητό γαζωνουν τις βάζω στο router σέρνεται.

    Μήπως πρέπει να αλλάξω μπαταρία είναι ήδη 1,5 χρόνων και το επιρεαζει ;

    Οι ρυθμίσεις δεν έχουν πειραχθει είναι όπως ήταν πριν και δείχνει 5g ότι είναι συνδεμένο και στις δύο εταιρείες.

    Μήπως να το κάνω reset;
    Οχι ρε συ.. μήπως ζεσταίνεται ξαφνικά? το παίζεις με wifi ενεργό ή το έχεις router? η μπαταρία δεν το επηρεάζει ασχέτως σε τι φάση είναι.. απλά αν χαλάσει δεν ανάβει μετά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #1038
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Κλειστό και ξανάνοιξε το για αρχή και αν δεν στρώσει κανε reset.Αποδειχθηκε πως οι δοκιμές της cosmote το τρελαίνουν και χάνει τη μπάλα.Την τελευταία φορά μου επανήλθε με ένα απλό ρισταρτ.

  4. #1039
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ρε συ.. μήπως ζεσταίνεται ξαφνικά? το παίζεις με wifi ενεργό ή το έχεις router? η μπαταρία δεν το επηρεάζει ασχέτως σε τι φάση είναι.. απλά αν χαλάσει δεν ανάβει μετά.
    Οχι δεν εχει θεματα θερμοκρασιας. Δεν ξερω γιατι εγινε πραγματικα. Το wifi το εχω ανοιχτο για να συνδεω υπολογιστη

  5. #1040
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    3com
    Παιδια ξερει κανεις αν γινεται Φλασαρισμα με το εργοστασιακο Firmware στο ZTE 801a της Wind ? αν ναι καποιο site με οδηγο βοηθειας? Ευχαριστω εκ των προτερων

  6. #1041
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.131
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gus8511q Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ξερει κανεις αν γινεται Φλασαρισμα με το εργοστασιακο Firmware στο ZTE 801a της Wind ? αν ναι καποιο site με οδηγο βοηθειας? Ευχαριστω εκ των προτερων
    Όχι τίποτα, γενικά σε κανένα router τέτοιο με IMEI δεν πειράζεις firmware γιατί μπρικαρονται όλα.
    Στο pda.ru έχουν κάτι οδηγίες με ποσοστό επιτυχίας 1 στα 3 ... Τα άλλα 2 στον κάδο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #1042
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά mu5001 αγορασμενο από Vodafone. Ξαφνικά παίζει με πολύ χαμηλές ταχύτητες και με κάρτα cosmote και Vodafone. Τις έβαλα στο κινητό γαζωνουν τις βάζω στο router σέρνεται.

    Μήπως πρέπει να αλλάξω μπαταρία είναι ήδη 1,5 χρόνων και το επιρεαζει ;

    Οι ρυθμίσεις δεν έχουν πειραχθει είναι όπως ήταν πριν και δείχνει 5g ότι είναι συνδεμένο και στις δύο εταιρείες.

    Μήπως να το κάνω reset;
    Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και 3 εβδομάδες. Αλλά μιλάμε κυριολεκτικά σέρνεται, δε μπορώ να δώ και τπτ στην τηλεόραση εκτός όλων των άλλων.

  8. #1043
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.131
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Opposite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και 3 εβδομάδες. Αλλά μιλάμε κυριολεκτικά σέρνεται, δε μπορώ να δώ και τπτ στην τηλεόραση εκτός όλων των άλλων.
    Δεν είναι μόνο πρόβλημα του MU5001. Εγώ πλέον στην Cosmote αναγκάζομαι να κάνω reboot καθημερινά ότι 5G router έχω... δεν ξέρω τι σκ@τ@ κάνουν να πω την αλήθεια.

    Εσάς μετά από reboot δεν συνέρχεται? Σήμερα δλδ πχ ήρθα δουλειά και είχα 1500ms ping προς οπουδήποτε και ταχύτητα 5mbit στο MU5001 της δουλειάς. Συχνότητες όλα ΟΚ, σήμα ΟΚ.. τα πάντα μια χαρά.. αλλά ταχύτητα κροκόδειλος. Άλλαζα συχνότητα για να αλλάξεις cell ... άλλαζε cell αλλά τίποτα να συνέλθει. Reboot και είναι ΟΚ τώρα από το πρωί.

    Τα ίδια και σπίτι στο FWA710 με Cosmote πάλι... ξαφνικά είναι connected και τίποτα από δίκτυο ή 1mbit... ρε καλό μου ρε χρυσό μου.. τίποτα. Κάνεις reboot και επανέρχονται όλα

    Αν είστε με Cosmote, δεν φταίνε τα router.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #1044
    Εγγραφή
    12-09-2016
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Προσωπικά, το έχω σαν router για desktop, και γενικά από τη πρώτη μέρα είχα θέματα. Έχω δοκιμάσει κάθε πιθανό συνδυασμό στα cells, αλλά δεν έχω πιάσει ποτέ πάνω απο 180mbs down. Προφανώς είναι σκασμένη η κεραία της περιοχής μου, δεν εξηγείται αλλιώς. Το έχω αλλάξει και διάφορες θέσεις μέσα στο σπίτι.

    Αυτές τις 2 εβδομάδες, μου κάνει τρομερά σκαμπανεβάσματα, δηλαδή πέφτει από τα 80 στα 10 σε δευτερόλεπτα και μετά ξανα 80 και μετά ξανα 10, με αποτέλεσμα, ειδικά στην τηλεόραση, να είναι μη βιώσιμο. Reboot δεν διορθώνει τπτ και πλέον αρχίζω και ψάχνω πακέτα vdsl.

Σελ. 70 από 70 ΠρώτηΠρώτη ... 506065686970

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας