Σελ. 7 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 432
  1. #91
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.651
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιστορικο κεντρο,Κουκακι,Ν.Κοσμο,Mετς τωρα ξεκινανε τα εργα απο την Vodafone...
    Σε πολλα σημεια σκεψου ειχε μονο ADSL...
    Μένω Κυψέλη και έχουμε ταχύτητες γύρω στα 8-12 mbps. Η ΙΝΑLAN όπου κατάφερνε η δόλια να πάει, αλλά από ότι κατάλαβα έχει θέματα με τα σκαψίματα. Εμένα δεν μπορούσαν να έρθουν καν, ενώ υπάρχει κουτί στα 7 μέτρα σε άλλη πολυκατοικία.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #92
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έχει θέμα με τα σκαψίματα. Άλλο είναι το πρόβλημα που δεν σε συνδέει αν και υπάρχει κουτί δίπλα σου.
    Επεκτείνει το δίκτυο με τρόπο τέτοιο που ο αριθμός των δυνητικά συνδεδεμένων χρηστών ανά ίνα είναι περιορισμένος, έτσι αν η περιοχή έχει ζήτηση, εύκολα υπάρχει κορεσμός στις συνδέσεις.

  3. #93
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.989
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένω Κυψέλη και έχουμε ταχύτητες γύρω στα 8-12 mbps. Η ΙΝΑLAN όπου κατάφερνε η δόλια να πάει, αλλά από ότι κατάλαβα έχει θέματα με τα σκαψίματα. Εμένα δεν μπορούσαν να έρθουν καν, ενώ υπάρχει κουτί στα 7 μέτρα σε άλλη πολυκατοικία.
    Για 7 μέτρα μάλλον έπαιζε αυτό που λέει ο φίλος jkoukos..

    Σε εμάς που φτιάξανε νέα γραμμή σε 2 δρόμους τετραγώνου που δεν είχε καθόλου κουτιά, σκάψανε εκεί που περνάγανε οι οπτικές ίνες σε μία διασταύρωση και πήρανε νέα οπτική ίνα,
    για την επέκταση..

    Όπως φαίνεται ανοίξανε τον σωλήνα τους να την πάρουν..
    γιατί δεν υπήρχε φρεάτιο εκεί..

    Σαφώς για την Inalan δεν ισχύει το "δίνουμε γραμμή σε όλους"
    ακόμη και σε περιοχή τους..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 09-05-22 στις 11:49.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  4. #94
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Έχω την εξής απορία: Πριν 2 μήνες έδωσα μία random διεύθυνση κοντά σε εμένα για να δω τις προσφορές των παρόχων και κατέληξα να έχω κουπόνι χωρίς να έχω υποδομή FTTH. Πλέον έχουν σκάψει και είναι θέμα χρόνου να παρέχουν και σε εμένα FTTH. Από ότι βλέπω με αφήνει το σύστημα να αλλάξω τη διεύθυνση του κουπονιού ώστε να ορίσω την δική μου, έχω τις εξής απορίες:

    1) Οι πάροχοι θα ενημερώνουν με τις νέες διευθύνσεις πλέον στο sfbb.gr (όταν ξεκινήσει εμπορικά στον δρόμο μου) ώστε να κάνω την αλλαγή;
    2) Σε περίπτωση που δεν ενημερώνουν πλέον το sfbb.gr με τις νέες οδούς αλλά ξεκινήσουν την εμπορική διάθεση (και η διεύθυνση δεν εμφανίζεται στο site της δράσης), μπορώ να χρησιμοποιήσω το κουπόνι και ας είναι σε άλλη διεύθυνση; Είναι κλειδωμένο στον ΑΦΜ, σε διεύθυνση ή και στα δύο;
    3) Τα κουπόνια που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί ακόμη λήγουν άραγε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gvard : 09-05-22 στις 11:08.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  5. #95
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.460
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί να μην σε αφήνει;
    1 Έχεις δεσμεύσει τα λεφτά.
    2 Θέλουν να τα απορροφήσουν.
    Κατά 99% πιστεύω θα σε αφήσει...
    Για κάνε μια ερώτηση στο sfbb,πέστους ότι έμενες παλιά εκεί...

  6. #96
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένω Κυψέλη και έχουμε ταχύτητες γύρω στα 8-12 mbps. Η ΙΝΑLAN όπου κατάφερνε η δόλια να πάει, αλλά από ότι κατάλαβα έχει θέματα με τα σκαψίματα. Εμένα δεν μπορούσαν να έρθουν καν, ενώ υπάρχει κουτί στα 7 μέτρα σε άλλη πολυκατοικία.
    Αυτα να τα διαβαζουν καποιοι σε μεγαλες επαρχιακες πολεις.
    Που λενε εχω 100αρα και χρονιζει 85 ποτε θα ερθει το FTTH στην πολη μας κτλ.
    Νομιζουν οτι στην Αθηνα εχουμε ολοι 200αρες γραμμες.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  7. #97
    Εγγραφή
    11-03-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30700/3070
    ISP
    VDSL 30
    Router
    TP-Link 100v
    SNR / Attn
    (dB) / 17-9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα να τα διαβαζουν καποιοι σε μεγαλες επαρχιακες πολεις.
    Που λενε εχω 100αρα και χρονιζει 85 ποτε θα ερθει το FTTH στην πολη μας κτλ.
    Νομιζουν οτι στην Αθηνα εχουμε ολοι 200αρες γραμμες.
    Ελα μου ντε.. Αντε να τους πεις οτι εισαι με VDSL στα 26 Mbps γιατι είχες την μεγάλη τυχη να παιρνεις απο Α.Κ (ενω σε ενα στενο πιο πανω, κατω και πλαγίως ....απο την μια πλευρα παίρνει απο καμπινα) πληρώνεις οτι και ο αλλος που έχει καθαρο πενηντάρι για την μιση υπηρεσία και πλεόν η ιστοριούλα με το FTTH και την επιδοτηση μπας και καλυπταμε λιγη απο την ζημιά εληξε και επισημως . ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ

  8. #98
    Εγγραφή
    10-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93000/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritzbox-7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ralliboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα μου ντε.. Αντε να τους πεις οτι εισαι με VDSL στα 26 Mbps γιατι είχες την μεγάλη τυχη να παιρνεις απο Α.Κ (ενω σε ενα στενο πιο πανω, κατω και πλαγίως ....απο την μια πλευρα παίρνει απο καμπινα) πληρώνεις οτι και ο αλλος που έχει καθαρο πενηντάρι για την μιση υπηρεσία και πλεόν η ιστοριούλα με το FTTH και την επιδοτηση μπας και καλυπταμε λιγη απο την ζημιά εληξε και επισημως . ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ
    Γενικά όπου παίζει χαλκός η κατάσταση είναι εντελώς random.

  9. #99
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.018
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Αν στο sfbb γράφει ότι το κουπόνι είναι ενεργό και δεν έχει χρησιμοποιηθεί ακόμη μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι τις 30/9 ή έχει τελειώσει η χρηματοδότηση; Εννοώ ότι υπάρχει σειρά προτεραιότητας ή ας πούμε αν κάποιος το είχε εκτυπώσει μετά από εμένα παίρνει τα χρήματα που κρατούσαν για το δικό μου κουπόνι που δεν το έχω χρησιμοποιήσει;

  10. #100
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Προς το παρόν το μόνο σίγουρο είναι ότι τέλειωσε ο προϋπολογισμός και δεν εκδίδονται νέα κουπόνια.
    Δεν ξέρουμε αν στον προϋπολογισμό λαμβάνεται υπόψη ο συνολικός αριθμός των εκδοθέντων κουπονιών ή μόνον όσα έχουν προχωρήσει μετά την εμφάνιση των σχετικών προσφορών.

    Το αν τα εκδοθέντα κουπόνια μπορούν να ενεργοποιηθούν σε περιοχές που ακόμη δεν υπάρχουν προσφορές, είτε πριν το τέλος Σεπτέμβρη είτε μετά, δεν υπάρχει κάτι επίσημο και βέβαιο.
    Αυτή την στιγμή ενεργοποιούνται κουπόνια εφόσον υπάρχουν προσφορές και έχει κάνει αίτημα σύνδεσης ο πελάτης.

    - - - Updated - - -

    Έστειλα σχετικό ερώτημα μέσω της ιστοσελίδας και η απάντηση:
    Σας ενημερώνουμε πως η διακοπή έκδοσης κουπονιών εφαρμόστηκε στις 6/5. Ωστόσο, το γεγονός αυτό δεν συνεπάγεται τη διακοπή εξαργύρωσης των υφιστάμενων κουπονιών, η οποία μπορεί να πραγματοποιηθεί μέχρι τις 30/09/2022 ή μέχρι επίτευξης του μέγιστου αριθμού παραγγελιών της Δράσης SFBB. Συνεπώς, η Δράση θεωρείται ενεργή.
    Όπως το καταλαβαίνω, δεν έχει καλυφθεί ο προϋπολογισμός αλλά φαίνεται ότι προς τα εκεί βαδίζει γρήγορα, εξού και η απόφαση για διακοπή έκδοσης νέων κουπονιών.
    Με απλά λόγια τίποτα δεν είναι σίγουρο για όσους από εμάς έχουν κουπόνια, όσον αφορά την ολοκλήρωση της σύνδεσης και εξαργύρωσή τους έως τέλος Σεπτέμβρη.

  11. #101
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν το μόνο σίγουρο είναι ότι τέλειωσε ο προϋπολογισμός και δεν εκδίδονται νέα κουπόνια.
    Δεν ξέρουμε αν στον προϋπολογισμό λαμβάνεται υπόψη ο συνολικός αριθμός των εκδοθέντων κουπονιών ή μόνον όσα έχουν προχωρήσει μετά την εμφάνιση των σχετικών προσφορών.

    Το αν τα εκδοθέντα κουπόνια μπορούν να ενεργοποιηθούν σε περιοχές που ακόμη δεν υπάρχουν προσφορές, είτε πριν το τέλος Σεπτέμβρη είτε μετά, δεν υπάρχει κάτι επίσημο και βέβαιο.
    Αυτή την στιγμή ενεργοποιούνται κουπόνια εφόσον υπάρχουν προσφορές και έχει κάνει αίτημα σύνδεσης ο πελάτης.

    - - - Updated - - -

    Έστειλα σχετικό ερώτημα μέσω της ιστοσελίδας και η απάντηση:

    Όπως το καταλαβαίνω, δεν έχει καλυφθεί ο προϋπολογισμός αλλά φαίνεται ότι προς τα εκεί βαδίζει γρήγορα, εξού και η απόφαση για διακοπή έκδοσης νέων κουπονιών.
    Με απλά λόγια τίποτα δεν είναι σίγουρο για όσους από εμάς έχουν κουπόνια, όσον αφορά την ολοκλήρωση της σύνδεσης και εξαργύρωσή τους έως τέλος Σεπτέμβρη.


    Αρα αν εμφανιστει η προσφορα για εμας και υπαρχουν ακομα λεφτα θα παρουμε. Αν τα λεφτα τελειωσουν , και με προσφορα δεν θα παιξει το κουπονι.
    Οποτε ολα εξαρτωνται απο τα λεφτα και ποσο γρηγορα θα εμφανιστει προσφορα για εμας...

    - - - Updated - - -

    Παρτε οτι μεσο εχετε στην vodafone να τελειωσει τις οπτικες γρηγορα!!!


  12. #102
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Θέλω να επανέλθω για ακριβής πληροφορίες (η απάντηση είναι αόριστη πάλι), αλλά σήμερα δεν έχω αντοχές για ανταλλαγές μηνυμάτων.
    Με 50€ εκ. προϋπολογισμό και 360€/πελάτη έχουμε κάλυψη περίπου 138.890 συνδέσεις. Θεωρητικά γνωρίζουν:
    α. Πόσα κουπόνια έχουν εκδοθεί μέχρι 6/5.
    β. Πόσα από αυτά έχουν ήδη ενεργοποιηθεί.

    Οπότε για να σταματήσει η έκδοση των κουπονιών, λογικά σημαίνει ότι υπολογίζουν με τα ήδη εκδοθέντα να καλυφθεί ο προϋπολογισμός αν όλα εξαργυρωθούν.
    Με αυτό το σκεπτικό ποιος ο λόγος ύπαρξης της καταληκτικής ημερομηνίας τέλος Σεπτέμβρη ή νωρίτερα αν επιτευχθεί ο στόχος πριν από αυτή την ημερομηνία;

    Σκέφτομαι μήπως δεν τα είχαν υπολογίσει με αυτό τον τρόπο και ξαφνικά ανακάλυψαν ότι με τον αυξημένο ρυθμό συνδέσεων το τελευταίο 3μηνο, έχουν ξεπεράσει τις δυνητικά συνολικές συνδέσεις και βλέποντας και κάνοντας με τα διαθέσιμα αλλά όχι ακόμη εξαργυρώσιμα κουπόνια.

  13. #103
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.820
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #104
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.145
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ειναι παλιο, τα εχουμε δει αυτα ξανα και στα ελληνικα. Καπου ακουστηκε οτι τα 50μυρια δεν εγιναν αποδεκτα.

  15. #105
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.820
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι παλιο, τα εχουμε δει αυτα ξανα και στα ελληνικα. Καπου ακουστηκε οτι τα 50μυρια δεν εγιναν αποδεκτα.
    Δεν έγιναν αποδεκτά, γιατί θεωρήθηκαν κρατική ενίσχυση σε ιδιώτες.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 7 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας