Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
445. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    181 40,67%
  • Εθνική Τράπεζα

    208 46,74%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    230 51,69%
  • Attica Bank

    14 3,15%
  • Eurobank

    160 35,96%
  • Άλλη

    26 5,84%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,70%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 776 από 784 ΠρώτηΠρώτη ... 756766771774775776777778781 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.626-11.640 από 11749

Θέμα: e-banking

  1. #11626
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα δει ένα documentary που έδειχνε, την απαρχή των πιστωτικών καρτών.
    Οι τράπεζες έδιναν πιστωτικές μόνο σε φερέγγυους πελάτες, αυτοί πλήρωναν κανονικά και τελικά δεν κέρδιζαν τίποτε.

    Οι φερέγγυοι πελάτες πιστωτικής ονομάζονται "ναυάγια"

    Μετά άρχισαν να δίνουν δεξιά και αριστερά και, με την φοιτητική έκρηξη στις πιστωτικές ρέφαραν από τη χασούρα.

    Έχω (την ίδια πρακτικά) πιστωτική 25 χρόνια τώρα, τόκους δεν έχω πληρώσει (σοβαρά). Αρκετές φορές με κάλεσαν να αλλάξω σε νέα κάρτα με νέους όρους,
    προσπάθησαν να μου βάλουν ετήσια χρέωση (τους είπα ότι απλά θα την καταργήσω και... δεν έβαλαν γιατί αφορούσε και λογαριασμό τότε μισθοδοσίας).
    Είμαι ένα κανονικό ναυάγιο.

    Αν έχεις πιστωτική και ξέρεις τι κάνεις, είναι μαγεία.
    This.

    Αν εξοφλείς πάντα την κάρτα, έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις κάτι και να το πληρώσεις αρκετά πιο μετά: ο κύκλος έκδοσης είναι σταθερός, αν για παράδειγμα ξέρεις ότι ο λογ/μος εκδίδεται στις 20/5, τότε μπορείς να αγοράσεις κάτι μετά τις 20/5. Η χρέωση αυτή θα φανεί στον επόμενο λογ/μο, που θα εκδοθεί 20/6, και θα είναι πληρωτέος ~ αρχές Ιουλίου.
    Κάτι δηλαδή που αγόρασες τον Μάιο, μπορείς να το πληρώσεις σχεδόν 2 μήνες μετά.

    - - - Updated - - -

    Και σε συνέχεια αυτών που έγραψε ο φίλος zardoz, ο καλύτερος πελάτης είναι αυτός που πληρώνει πάντα, αλλά την ελάχιστη καταβολή.

    Πολύ πολύ χοντρικά, αν η κάρτα σου έχει φτάσει οφειλή ~ 3κ€, αν πληρώνεις την ελάχιστη καταβολή (πάντα) και δεν κάνεις άλλη αγορά/χρήση, θα σου πάρει περίπου 5 χρόνια να εξοφλήσεις...
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #11627
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.789
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    This.

    Αν εξοφλείς πάντα την κάρτα, έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις κάτι και να το πληρώσεις αρκετά πιο μετά: ο κύκλος έκδοσης είναι σταθερός, αν για παράδειγμα ξέρεις ότι ο λογ/μος εκδίδεται στις 20/5, τότε μπορείς να αγοράσεις κάτι μετά τις 20/5. Η χρέωση αυτή θα φανεί στον επόμενο λογ/μο, που θα εκδοθεί 20/6, και θα είναι πληρωτέος ~ αρχές Ιουλίου.
    Κάτι δηλαδή που αγόρασες τον Μάιο, μπορείς να το πληρώσεις σχεδόν 2 μήνες μετά.

    - - - Updated - - -

    Και σε συνέχεια αυτών που έγραψε ο φίλος zardoz, ο καλύτερος πελάτης είναι αυτός που πληρώνει πάντα, αλλά την ελάχιστη καταβολή.

    Πολύ πολύ χοντρικά, αν η κάρτα σου έχει φτάσει οφειλή ~ 3κ€, αν πληρώνεις την ελάχιστη καταβολή (πάντα) και δεν κάνεις άλλη αγορά/χρήση, θα σου πάρει περίπου 5 χρόνια να εξοφλήσεις...
    Το χειρότερο
    που είναι και δύσκολο
    είναι να βγάλεις ληξιαρχική πράξη θανάτου
    ενώ ζεις ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #11628
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα δει ένα documentary που έδειχνε, την απαρχή των πιστωτικών καρτών.
    Οι τράπεζες έδιναν πιστωτικές μόνο σε φερέγγυους πελάτες, αυτοί πλήρωναν κανονικά και τελικά δεν κέρδιζαν τίποτε.

    Οι φερέγγυοι πελάτες πιστωτικής ονομάζονται "ναυάγια"

    Μετά άρχισαν να δίνουν δεξιά και αριστερά και, με την φοιτητική έκρηξη στις πιστωτικές ρέφαραν από τη χασούρα.

    Έχω (την ίδια πρακτικά) πιστωτική 25 χρόνια τώρα, τόκους δεν έχω πληρώσει (σοβαρά). Αρκετές φορές με κάλεσαν να αλλάξω σε νέα κάρτα με νέους όρους,
    προσπάθησαν να μου βάλουν ετήσια χρέωση (τους είπα ότι απλά θα την καταργήσω και... δεν έβαλαν γιατί αφορούσε και λογαριασμό τότε μισθοδοσίας).
    Είμαι ένα κανονικό ναυάγιο.

    Αν έχεις πιστωτική και ξέρεις τι κάνεις, είναι μαγεία.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    This.

    Αν εξοφλείς πάντα την κάρτα, έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις κάτι και να το πληρώσεις αρκετά πιο μετά: ο κύκλος έκδοσης είναι σταθερός, αν για παράδειγμα ξέρεις ότι ο λογ/μος εκδίδεται στις 20/5, τότε μπορείς να αγοράσεις κάτι μετά τις 20/5. Η χρέωση αυτή θα φανεί στον επόμενο λογ/μο, που θα εκδοθεί 20/6, και θα είναι πληρωτέος ~ αρχές Ιουλίου.
    Κάτι δηλαδή που αγόρασες τον Μάιο, μπορείς να το πληρώσεις σχεδόν 2 μήνες μετά.

    - - - Updated - - -

    Και σε συνέχεια αυτών που έγραψε ο φίλος zardoz, ο καλύτερος πελάτης είναι αυτός που πληρώνει πάντα, αλλά την ελάχιστη καταβολή.

    Πολύ πολύ χοντρικά, αν η κάρτα σου έχει φτάσει οφειλή ~ 3κ€, αν πληρώνεις την ελάχιστη καταβολή (πάντα) και δεν κάνεις άλλη αγορά/χρήση, θα σου πάρει περίπου 5 χρόνια να εξοφλήσεις...

    Ακριβώς... αυτα...
    Εχω πιστωτική κάρτα που τον Δεκέμβρη συμπληρώνει 40 χρόνια (ΕΘΝΟΚΑΡΤΑ τότε με πιστωτικό όριο 25.000 δρχ και ήταν προωθητική ενέργεια της Εθνικής γιατί είμασταν απο τις ελάχιστες επιχειρήσεις που το έτος 1984 είχαμε μισθοδοσία μέσω τράπεζας) , δεν έχω πληρώσει ούτε μια δεκάρα ούτε ενα λεπτό τόκο.
    Κάποτε που είχε επιτόκια καταθέσεων αξιόλογα ρύθμιζα τις αγορές σε ποιά κάρτα θα τις χρεώσω (η Εθνοκάρτα έγινε Mastercard και καποια στιγμή η Εθνικη μας έδωσε επίσης χωρίς συνδρομή και VISA) ανάλογα με την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού της κάθε κάρτας ώστε να πετύχω την μέγιστη δυνατή διάρκεια για την αποπληρωμή.
    Σε όλο αυτό το διάστημα βγήκα αρκετά κερδισμένος (πάντα έκανα τις αγορές έχοντας και τα χρήματα στην τσέπη και δεν εγινε καμία αγορά που δεν θα την έκανα αν δεν είχα την κάρτα) είτε σαν μέσο πίεσης για μια έκπτωση (τότε οι επιχειρήσεις είχαν 7% προμήθεια στις αγορές με κάρτα), ειτε απο τις ατοκες δόσεις , είτε την μεταχρονολογημένη αποπληρωμή.... ειτε, ειτε...
    Φύρα για την τράπεζα με ειχε αποκαλέσει κάποια στιγμή ένας γνωστός μου τραπεζικός όταν του είχα πει πως χρησιμοποιώ την κάρτα....

  4. #11629
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Κοιτάξτε εγω απο την δική μου εμπειρία είδα οτι χωρίς πιστωτική (συν τόκους απο εξάπαξ αγορές) δεν θα έκανα καμία απο τις δουλειές που έχω κάνει μέχρι σήμερα και απο το 1ο έτος που έβγαλα πιστωτική στην Eurobank. Θεωρώ οτι είναι απαραίτητο να έχεις μια πιστωτική σήμερα. Εφόσον βεβαίως είσαι μισθωτός γιατί αν δεν είσαι κάηκες.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  5. #11630
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.131
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτάξτε εγω απο την δική μου εμπειρία είδα οτι χωρίς πιστωτική (συν τόκους απο εξάπαξ αγορές) δεν θα έκανα καμία απο τις δουλειές που έχω κάνει μέχρι σήμερα και απο το 1ο έτος που έβγαλα πιστωτική στην Eurobank. Θεωρώ οτι είναι απαραίτητο να έχεις μια πιστωτική σήμερα. Εφόσον βεβαίως είσαι μισθωτός γιατί αν δεν είσαι κάηκες.
    Οι καλύτερες πιστωτικές είναι αυτές που τις πληρώνει ο μπαμπάς ή ο γκόμενος/α
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #11631
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι καλύτερες πιστωτικές είναι αυτές που τις πληρώνει ο μπαμπάς ή ο γκόμενος/α
    Αν ξέρεις καμία που είναι διατεθιμένη να μου πληρώνει την κάρτα, να πάω να βγάλω - είμια διαθέσιμος, να της πεις
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #11632
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.131
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ξέρεις καμία που είναι διατεθιμένη να μου πληρώνει την κάρτα, να πάω να βγάλω - είμια διαθέσιμος, να της πεις
    Σιτεμένες πολύ φίλε .. στα 49 σου είσαι νιανιούδι για αυτές να το ξέρεις ... τρόμος!!!!!
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #11633
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.733
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000 εως 6500 /860
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ρε παιδί μου διευκόλυνση όπως και να το κάνεις.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #11634
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.038
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ρε παιδί μου διευκόλυνση όπως και να το κάνεις.
    Προφανως ειναι διευκολυνση αν γνωριζεις για ποιο λογο την εχεις και πως την χρησιμοποιεις και δεν ξεφευγεις.
    Δεν πρεπει να υποκαθιστα τα μετρητα, οι περισσοτεροι εκει την πατανε, την χρησιμοποιουν και το ξεσκιζουν για αγορες πραγματων για τα οποια δεν εχουν ετσι και αλλιως τα χρηματα.
    Ειναι απλα μια ασφαλεια χρησης αυτης αντι αμεσα των μετρητων που ηδη διαθετεις. Κερδιζεις χρονο και τιποτα αλλο.

  10. #11635
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.375
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα ρε παιδιά!
    Έχω ένα πρόβλημα με το Alpha Mobile app και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος..
    Έχω λοιπόν 2 συσκευές, ένα iphone 13 και ένα galaxy s23. Και στις δύο συσκευές είναι εγκατεστημένη η εφαρμογή myalpha mobile. Και οι δύο συσκευές είναι εξουσιοδοτημένες (το βλέπω στις ρυθμίσεις ασφαλείας του ebanking)
    Και στις δύο συσκευές είναι ενεργά τα push notifications κανονικά..
    Το πρόβλημα που έχω λοιπόν είναι το παρακάτω:
    Προσπαθώ να μπω από το PC στο ebanking. Αφού βάλεις user/pass σου πετάει push notification για να κάνεις αποδοχή και να σε αφήσει να μπεις. Το push notification το βγάζει κανονικά και στις 2 συσκευές.
    Αγνοώ το iphone και πάω να πατήσω το notification στο samsung. Αν πατήσω πάνω στο notification στο samsung, ενώ ανοίγει η σελίδα για να πατήσω το κουμπί αποδοχή, πετάει ένα παράθυρο με το παρακάτω σφάλμα...
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.JPG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  56,4 KB 
ID: 256210

    Κάτω από το popup αυτό είναι η κανονική σελίδα που ειδοποιεί ότι πάω να μπω που έχει το κουμπί αποδοχή. Εννοείται ότι αν πατήσω το κουμπί "Εντάξει" στο popup κλείνει εντελώς η ειδοποίηση, οπότε δεν μπορώ να κάνω καθόλου αποδοχή από το samsung. Αν πάω και πατήσω στο iphone δουλεύει και μπαίνω κανονικά..Σημειωτέον ότι οποιοδήποτε άλλο notification μου έρχεται στο samsung (π.χ. ειδοποιήσεις κάποιας συναλλαγής) μπορώ να πατήσω κανονικά πάνω της και να δω το μήνυμα χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Αν ανοίξω το notification στο iphone εμφανίζεται κανονικά η σελίδα ότι προσπαθώ να μπω και μπορώ να πατήσω αποδοχή.
    Συνάδελφος έχει και αυτός 2 συσκευές, απλά είναι και τα δύο iphone. Του βγάζει και αυτουνού notification και στα δύο τηλέφωνα και αν πατήσει σε οποιδήποτε από τα 2 τον βάζει κανονικά (εννοείται ότι αν πατήσει στο πρώτο και κατόπιν πάει να πατήσει και στο δεύτερο, η εφαρμογή του επιστρέφει σωστά ότι δεν είναι πλέον έγκυρο.) Αλλά σε αυτόν δουλευουν κανονικά και στα δύο τηλέφωνα οι σελίδες της αποδοχής.
    Μίλησα εν τω μεταξύ με την "υποστήριξη" της τράπεζας και μου είπαν ότι και καλά έχει ξεσυγχρονιστεί η εφαρμογή και ότι πρέπει να την απεγκαταστήσω, να την ξαναεγκαταστήσω, να ενεργοποιήσω τα push notifications και να περιμένω 24 ώρες για να δουλέψουν σωστά.... Καλά κρασά... Σε κάθε περίπτωση θα το κάνω, μιας και δεν έχω και άλλη επιλογή, αλλά την εξήγηση ότι ξεσυγχρονίστηκε η εφαρμογή κουλή την κόβω.. Και όχι τίποτε άλλο αλλά πρέπει να περιμένω και 24 ώρες..

    Μήπως τυχόν έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος τέτοιο θέμα με κάποιο τηλέφωνο; Και αν ναι, πως το έλυσε;
    Θενκς!
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2023/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...
    update2: Διαθεσιμότητα από 29/05/2024...NOT

  11. #11636
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.168
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στη συζήτηση για την ανάληψη χρημάτων με πιστωτική από ΑΤΜ, προσθέτω και τη δική μου περίπτωση.
    Πριν κάποια χρόνια πήγα να σηκώσω χρήματα και χωρίς να το προσέξω έβαλα την πιστωτική της Alpha αντί τη χρεωστική.
    Όταν ήρθε ο λογαριασμός και η τουβλιά (!), διαμαρτυρήθηκα επικαλούμενος το γεγονός του λάθους χρήσης της πιστωτικής, αφού στον τραπεζικό λογαριασμό υπήρχαν χρήματα περισσότερα από εκείνα της ανάληψης.
    Φυσικά, διέγραψαν τους τόκους.

    Ανάληψη με πιστωτική σημαίνει ΔΑΝΕΙΟ με ότι αυτό συνεπάγεται.

  12. #11637
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.935
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη συζήτηση για την ανάληψη χρημάτων με πιστωτική από ΑΤΜ, προσθέτω και τη δική μου περίπτωση.
    Πριν κάποια χρόνια πήγα να σηκώσω χρήματα και χωρίς να το προσέξω έβαλα την πιστωτική της Alpha αντί τη χρεωστική.
    Όταν ήρθε ο λογαριασμός και η τουβλιά (!), διαμαρτυρήθηκα επικαλούμενος το γεγονός του λάθους χρήσης της πιστωτικής, αφού στον τραπεζικό λογαριασμό υπήρχαν χρήματα περισσότερα από εκείνα της ανάληψης.
    Φυσικά, διέγραψαν τους τόκους.

    Ανάληψη με πιστωτική σημαίνει ΔΑΝΕΙΟ με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Δεν είναι και τόσο φυσικό ότι διέγραψαν τους τόκους, ανάλογα και με τη σχέση που έχει ο καθένας με την τράπεζα, θα μπορούσαν να είναι αρκετά πιο... δύσκαμπτοι.

  13. #11638
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.131
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παιδιά ερώτηση... έχει κάνει κανείς excel για το export σε csv της Alpha να του τα βγάζει μετά σε κατηγορίες ή οτιδήποτε οργανωτικό πάνω σε αυτό το πράγμα?
    θα ξεκινήσω να φτιάχνω ένα αλλά λέω μην και αν το έχει κάνει κανείς να μην ανακαλύπτω πάλι τον τροχό...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #11639
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.038
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα ρε παιδιά!
    Έχω ένα πρόβλημα με το Alpha Mobile app και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος..
    Έχω λοιπόν 2 συσκευές, ένα iphone 13 και ένα galaxy s23. Και στις δύο συσκευές είναι εγκατεστημένη η εφαρμογή myalpha mobile. Και οι δύο συσκευές είναι εξουσιοδοτημένες (το βλέπω στις ρυθμίσεις ασφαλείας του ebanking)
    Και στις δύο συσκευές είναι ενεργά τα push notifications κανονικά..
    Το πρόβλημα που έχω λοιπόν είναι το παρακάτω:
    Προσπαθώ να μπω από το PC στο ebanking. Αφού βάλεις user/pass σου πετάει push notification για να κάνεις αποδοχή και να σε αφήσει να μπεις. Το push notification το βγάζει κανονικά και στις 2 συσκευές.
    Αγνοώ το iphone και πάω να πατήσω το notification στο samsung. Αν πατήσω πάνω στο notification στο samsung, ενώ ανοίγει η σελίδα για να πατήσω το κουμπί αποδοχή, πετάει ένα παράθυρο με το παρακάτω σφάλμα...
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.JPG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  56,4 KB 
ID: 256210

    Κάτω από το popup αυτό είναι η κανονική σελίδα που ειδοποιεί ότι πάω να μπω που έχει το κουμπί αποδοχή. Εννοείται ότι αν πατήσω το κουμπί "Εντάξει" στο popup κλείνει εντελώς η ειδοποίηση, οπότε δεν μπορώ να κάνω καθόλου αποδοχή από το samsung. Αν πάω και πατήσω στο iphone δουλεύει και μπαίνω κανονικά..Σημειωτέον ότι οποιοδήποτε άλλο notification μου έρχεται στο samsung (π.χ. ειδοποιήσεις κάποιας συναλλαγής) μπορώ να πατήσω κανονικά πάνω της και να δω το μήνυμα χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Αν ανοίξω το notification στο iphone εμφανίζεται κανονικά η σελίδα ότι προσπαθώ να μπω και μπορώ να πατήσω αποδοχή.
    Συνάδελφος έχει και αυτός 2 συσκευές, απλά είναι και τα δύο iphone. Του βγάζει και αυτουνού notification και στα δύο τηλέφωνα και αν πατήσει σε οποιδήποτε από τα 2 τον βάζει κανονικά (εννοείται ότι αν πατήσει στο πρώτο και κατόπιν πάει να πατήσει και στο δεύτερο, η εφαρμογή του επιστρέφει σωστά ότι δεν είναι πλέον έγκυρο.) Αλλά σε αυτόν δουλευουν κανονικά και στα δύο τηλέφωνα οι σελίδες της αποδοχής.
    Μίλησα εν τω μεταξύ με την "υποστήριξη" της τράπεζας και μου είπαν ότι και καλά έχει ξεσυγχρονιστεί η εφαρμογή και ότι πρέπει να την απεγκαταστήσω, να την ξαναεγκαταστήσω, να ενεργοποιήσω τα push notifications και να περιμένω 24 ώρες για να δουλέψουν σωστά.... Καλά κρασά... Σε κάθε περίπτωση θα το κάνω, μιας και δεν έχω και άλλη επιλογή, αλλά την εξήγηση ότι ξεσυγχρονίστηκε η εφαρμογή κουλή την κόβω.. Και όχι τίποτε άλλο αλλά πρέπει να περιμένω και 24 ώρες..

    Μήπως τυχόν έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος τέτοιο θέμα με κάποιο τηλέφωνο; Και αν ναι, πως το έλυσε;
    Θενκς!
    Χμμμμμμ μοιαζει σαν θεμα προτεραιοτητας. Τι εννοω. Πανε τα push notifications για να εγκρινεις την εισοδο στο web banking και στα δυο κινητα, αλλα μοιαζει σαν να εχει προτεραιοτητα για καποιο λογο το iphone, θεωρειται δηλαδη η πρωτευουσα συσκευη απο την οποια περιμενει η πλατφορμα να εγκρινεις. Εσυ πας απο το android και αυτοματα θεωρει οτι εχει κανει expire αφου δεν ανταποκριθηκες στο αιτημα προς το iphone.
    Αληθεια για ποιο λογο να θες σε δυο συσκευες ταυτοχρονα τα push notifications/εγκρισεις?

    Κανε αυτο που σου ειπαν με απεγκατασταση και επανεγκατασταση αλλα αν δεν παιξει δεν μπορω να σκεφτω τι αλλο να φταιει.

  15. #11640
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.070
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά μια (χαζή για πολλούς εδώ) ερώτηση αλλά πρέπει να την κάνω επειδή ΠΟΤΕ δεν έχω χρησιμοποιήσει IRIS

    Έχω ενεργή την υπηρεσία IRIS payments στην Εθνική στον αριθμό του κινητού μου
    Έχω ενεργή την υπηρεσία IRIS payments στην Eurobank στον ίδιο αριθμό του κινητού μου

    Πως μπορώ (μπορώ ?) να στείλω ανέξοδα χρήματα από Εθνική στη Eurobank? Πως?

    Ευχαριστώ
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

Σελ. 776 από 784 ΠρώτηΠρώτη ... 756766771774775776777778781 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας