Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 38
  1. #16
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Το καταλαβαίνεις πως μια διετής on-site εγγύηση καλύπτει ακριβώς αυτή τη διαφορά τιμής και θα είχες και το κεφάλι σου ήσυχο σε τυχόν θέματα;

    Όπως και να έχει, καλορίζικος.

  2. #17
    Εγγραφή
    08-05-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τι εννοεις on site εγγυηση και πως αποκτατε αυτη; Το να παθει ζημια ειναι κατι που δυσκολα συναντα καποιος σε προιοντα κουτας. Αν εχω την τυχει να παθει κατι, μπορω να αντικαταστησω με ανταλλακτικα και ολα καλα. Δε καταλαβα γιατι δε θα πρεπε να μην κοιμαμαι ησυχος για ενα ηελκτρονικο συστημα που ισως αλασει η οχι! Βασικα εχω παψει να ασχολουμαι με αυτο, και φροντιζω να ψωνιζω απο το εξωτερικο που οι τιμες τους ειναι απο 25 εως 50% κατω σε σχεση με τους ελληναρες που χρονια τωρα κονομανε οσο αυτοι θελουν.

  3. #18
    Εγγραφή
    28-03-2010
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    1.553
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    micen
    Router
    Draytek 2760n Delight
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv1jbf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις on site εγγυηση και πως αποκτατε αυτη; Το να παθει ζημια ειναι κατι που δυσκολα συναντα καποιος σε προιοντα κουτας. Αν εχω την τυχει να παθει κατι, μπορω να αντικαταστησω με ανταλλακτικα και ολα καλα.
    Ειναι δυσκολο να παθει κατι ενα προιον κουτας; Οσο.. δυσκολο ηταν να χαλασει μητρικη + οθονη μεσα σε εναν μηνα σε macbook pro 13 mid 2012 που ειχα. Οσο.. δυσκολο επισης ηταν να εχει τρελο θεμα με backlight bleeding η νεα οθονη που μου αντικατεστησαν στο μακ, μετα απο 1 χρονο χρησης.

    Αν εχεις την.. τυχη να σου χτυπησει καμια μητρικη, εκει να δω ποσο θα ηθελες , εντελει, να ειχες μηχανημα με εγγυηση, και ας κοστιζε περισσοτερο.

    (η πλακα ειναι οτι ολοι συμφωνουμε οτι καλυτερα να εδινες κατι παραπανω για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου, αλλά εσυ επιμενεις οτι εκανες την τέλεια-σωστη αγορα. Μακαρι να βγει καλο το μηχανημα και να μην βγουμε σωστοι).

    Αααντε καλοριζικο!

  4. #19
    Εγγραφή
    08-05-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημερα καλη σαρακοστη. Η πολιτικη η δικη μου με χει δικαιωσει τοσα χρονια που ψωνιζω απο εξωτερικο με τιμες 30%-50% κατω και ποτε δεν ειχα σε ηλεκτρονικα ειδη προβλημα. Ας ειχαν οι ελληναρες εμποροι τιμες λογικες και οχι της μιας αρπαχτης να αγοραζαμε απο Ελλαδα. Δυστυχως για καποιους ο Ελληνας εχει ξυπνησει και κανει αγορες απο εκει που πραγματικα αξιζει. Τωρα αν εσυ αγορασες ενα μηχανημα 1000+ ευρω και σου βγηκε σκαρτο εισαι η εξαιρεση του κανονα και ισως κατσικοποδαρος. Ειναι πολλα τα λεφτα για εχεις την πολυτελεια να λες οτι σου χαλασε ενα πραγμα τοσης αξιας και μαλιστα σε οθονη και μητρικη. Ουτε μαιμου να ηταν φιλε. Εγω προσωπικα εχω ενα λαπτοπακι eee ps Asus 1005 HA απο το 2008 οπου οι δυνατοτητες του ειναι εντελως μοναχα για να διαβαζεις e-mail και λιγο φβ, και οχι μονο δεν εχει παθει κατι αλλα εβγαλα τα xp που ειχε επανω κ εβαλα τα 7 οπου τα σηκωνει με σχετικη ανεση. Το οτι εχει φαει καμποσα φορματ και οτι ο σκληρος τους δουλευει σαν σκυλος ακομα κ τωρα δε σημαινει οτι επρεπε να το αγορασω απο το πλαισιο οπου κοστιζε 411 ευρω τοτε και γω το πηρα 200 απο ebay. Αμεσως αμεσως κερδισα 200 ευρω στη τσεπη. Αρα ας πεσουν πρωτα οι τιμες και ισως αγορασω παλι απο ελλαδα. Τωρα το νεο λαπτοπ που πηρα ελλαδα κανει 600+ κ γω το πηρα 400 με τελωνειο και ολα. Νομιζω ο καθενας θα το αγοραζε με την τιμη των 400 ευρω απο το εξωτερικο οσο και αν επιμενεις τα περι εγγυησης κτλ. Επισης μολις το παραλαβω θα μιλησω με την επισημη Dell ελλαδα με την αποδειξη αγορας για να δω κατα ποσο με καλυπτει απο εγγυηση, και αν δω οτι κατι μου λενε που δεν μου αρεσει, θα μιλησω με την Dell Αμερικης για να δουμε αν τελικα πρεπει η οχι να με καλυψουν με εγγυηση. Με τον παρά μου γ@μω και την κυρά μου λεει μια παροιμια ....

  5. #20
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Η λογική σου μπάζει στο ότι η Ελλάδα στα ηλεκτρονικά είναι στην πλειοψηφία των κατηγοριών Η/Υ φθηνότερη από τις άλλες χώρες της ΕΕ.

    Και ναι, είσαι τυχερός μέχρι σήμερα. Η μόνη φορά προσωπικά που δε χρειάστηκα ποτέ το service σε PC είτε λαπτοπ είτε desktop ήταν στο Asus 1000Η μου. Χωρίς εγγύηση αγοράζω μόνο αν η τιμή είναι σκότωμα. Μην χαρακτηρίζεις τους άλλους γιατί σε βλέπω και επιμένεις σε κάτι που σου λέμε με καλές προθέσεις να έχεις την προσοχή σου. Μη νομίζεις πως κορόιδεψες το σύστημα γιατί αν ήταν έτσι όλη η αγορά θα είχε κλείσει πια.

    Και υπάρχουν ΠΟΛΥ φθηνότερες, εγχώριες κιόλας, εναλλακτικές από το Πλαίσιο-Public και τα λοιπά.

    Είναι θέμα ρίσκου λοιπόν. Προσωπικά θα έδινα μια διαφορά τιμής 120-150-170 ευρώ για να έχω μια διετή εγγύηση, γιατί έτσι κοιμάμαι ήσυχος, και από ΗΠΑ (όχι από ΕΕ) δε θα αγόραζα χωρίς εγχώρια κάλυψη για κανέναν λόγο. Άλλον δεν τον νοιάζει καθόλου.

    Οπότε σου λέω, μακάρι να μη σου κάτσει, γιατί αν γίνει η στραβή (και για στραβή μιλάμε για καμιά μητρική ή BGA, γιατί αν ο δίσκος κρατιέται και backup τότε μικρό το κακό), μάντεψε ποιός κερδίζει στη διαφορά τιμής.

  6. #21
    Εγγραφή
    08-05-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    οκ οκ.........τοτε αφου ολοι εσεις θα το αγοραζατε απο Ελλαδα ας μου παραθεσει ενας ενα μαγαζι απο Ελλαδα για το λαπτοπ που αγορασα. Dell Inspiron 11.6" Convertible Laptop 4GB 500GB (i3147-3750sLV)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv1jbf : 25-02-15 στις 11:33.

  7. #22
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    θα βρισκαμε ενα παρομιο λαπτοπ... τοσα λαπτοπ βγαζει η καθε ετερια με χιλιαδες συνδιασμους... αν αυτο δεν πολυ ερχετε ελλαδα υπαρχουν και αλλα...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  8. #23
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για το συγκεκριμένο ρωτάει, όχι για παρόμοιο.
    Και κακώς, δηλαδή, γιατί το θέμα έληξε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 25-02-15 στις 15:54.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλα κανενα προβλημα προφανως, απλα το θεμα εγγυησης αναλυουμε! που αμα σου κατσει (μεσα στα 2 πρωτα χρονια εχεις πανω απο 10% πιθανοτητα να σου κατσει) μετα θα τρεχεις...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  10. #25
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το οτι υπάρχει εγγύηση, για την περίπτωση που θα χαλάσει, δεν σημαίνει οτι θα χαλάσει οπωσδήποτε.
    Και τα στατιστικά του ts, τον έχουν πείσει γι' αυτό.
    Δεν του έχει χαλάσει τίποτα.
    Γι' αυτό προτιμάει να ψωνίζει φθηνότερα, ρισκάροντας.
    Γούστο του και καπέλο του.

    Τα υπόλοιπα, είναι νά 'χουμε να λέμε.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #26
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι υπάρχει εγγύηση, για την περίπτωση που θα χαλάσει, δεν σημαίνει οτι θα χαλάσει οπωσδήποτε.
    Γούστο του και καπέλο του.
    φυσικα
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  12. #27
    Εγγραφή
    08-05-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σωστος ο Admin, αλλα επειδη το συγκεκριμενο οπου κατοπιν ερευνας μου αρεσε πολυ λογο χαρακτηριστικων τιμη, ιστορικο εταιριας σε αξιοπιστια, κτλ το ηθελα οπωσδηποτε. Η αληθεια ειναι οτι εψαξα απο Ελλαδα κ βρηκα ενα με αναμονη 1 μηνα παραδοσης απο το Σκρουτζ 600 περιπου ευρω. Ολοι οι συμφορουμιστες που μου απαντησαν αν θελει να μου το βρει απο Ελλαδα το συγκεκριμενο θα του ημουν ευγνωμον.

  13. #28
    Εγγραφή
    24-05-2014
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
    Ως μέσος χρήστης υπολογιστών Dell που δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με αναβαθμίσεις και ανοίγω-κλεισίματα θα ήθελα να προσθέσω στην συζήτηση την άποψη μου.
    Η χρησιμότητα της εγγύησης ενός προϊόντος είναι συνδυασμός:
    α) των απαιτήσεων του αγοραστή.
    β) της τιμής του προιόντος.
    γ) της εταιρείας που παρέχει την εγγύηση.
    δ) της γκαντεμιάς του αγοραστή.

    α) Αγόρασα το πρώτο μου Dell studio 1535 πρίν 7 χρόνια χωρίς να ξέρω και πολλά από Dell.
    Παρότι ο μικρός μου το έχει πετάξει κάτω δεκάδες φορές...δουλεύει ακόμα.
    Αλλά όλα τα θεματάκια που είχε...τα ξεπέρασα μέσω της τηλεφωνικής υποστήριξης της Dell ακόμα και τώρα που έχει λήξει η εγγύηση.
    'Αρα έχει σημασία ποιος σου παρέχει την εγγύηση.

    β) Αγόρασα για την πανάσχετη πλήν στυλάτη αδερφή μου ένα dell inspiron 11 παρόμοιο με το δικό σου.
    Το 2 years next business day είναι όλα τα λεφτά γιατί η αδερφή μου δεν μπορεί ούτε μπαταρία στο ποντίκι να αλλάξει!!!
    Άρα εδώ το ποιος είναι ο αγοραστής έχει σημασία.

    γ) Αγόρασα για τον ευατό μου ένα Dell xps 12 αξίας 1000+++ ευρώ που δεν μπαίνει κατσαβίδι για τίποτα από έναν μέσω χρήστη όπως εγώ.
    Το 3 years next business day είναι βασικός παράγοντας που το επέλεξα έναντι του ανταγωνισμού.
    ...και πρίν λήξει θα ανανεώσω την εγγύηση γιατί...αν μου κάτσει στραβή κάηκα.
    Άρα η αρχική αξία της επένδυσης δίνει αξία στην εγγύηση.

    δ) και επειδή είμαι μεγάλο γκαντεμόσκυλο...

    .... ότι είναι ασήμαντο και τζάμπα λεφτά για έναν ψαγμένο χρήστη σαν εσένα είναι η σωτηρία για εμένα...

  14. #29
    Εγγραφή
    08-05-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ωραια καλα τα λες φιλε μου κ ευχομαι κ εμενα να μου βγει καλο οπως κ της αδερφης σου. Δεν εχει βρεθει ουτε ενας ακομα απο αυτους που κραζουν σχετικα με το θεμα που ανοιξα για να μου παραθεσει ενα λινκ απο Ελλαδα για το συγκεκριμενο λαπτοπ. Εσυ απο που το πηρες και ποσο ; Ευχαριστω.

  15. #30
    Εγγραφή
    28-03-2010
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    1.553
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    micen
    Router
    Draytek 2760n Delight
    Path Level
    Fastpath
    Αυτο εδω ειναι το λαπτοπ;

    http://www.bestdeals.gr/index.php?ta...oduct_id=38040

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με ανάλυση laptop
    Από stavata στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-15, 18:10
  2. Thomson 585v8 (8.2.7.7 OTE ) - DHCP Address Pool Range απο...64 εως...253?
    Από KYRIAKOSTHESS στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-14, 23:33
  3. Αγορά Laptop απο Stock House
    Από borror στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-14, 09:02
  4. Αντικατασταση Laptop απο Αντιπροσωπεια, καλυτερο το καινουριο?
    Από Hercules1991 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-14, 19:40
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-14, 11:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας