Σελ. 383 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 363373378381382383384385 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.731-5.745 από 5788
  1. #5731
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.801
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεσ-Καβαλα έχει 2 ΣΕΑ, ένα στη Μουσθένη και ένα στην Κερδύλια - απλά δεν είναι σαν τα επίσημα της Εθνικής Οδού.
    ?

    Πού μπαίνω? Πού βάζω βενζίνη?

    Είναι πάνω στο δρόμο ή πρέπει να βγω και να ξαναμπώ, κ πρέπει να ξέρω πού πάω και πότε?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #5732
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.481
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    ?

    Πού μπαίνω? Πού βάζω βενζίνη?

    Είναι πάνω στο δρόμο ή πρέπει να βγω και να ξαναμπώ, κ πρέπει να ξέρω πού πάω και πότε?
    Της Κερδύλιας είναι ενα shell από το ρεύμα προς Καβάλα.
    Της Μουσθένης είναι λίγο μετά τα πρώτα διόδια που συναντάς στην επιστροφή, μετά τα τούνελ. Εκεί σταματάνε και τα ΚΤΕΛ από/προς Ξάνθη κλπ. Και τώρα που το ξανασκεφτομαι, εκεί δεν θυμάμαι αν έχει βενζινάδικο.

    Καλό Πάσχα και καλά ταξίδια σε όλους!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας : 04-05-24 στις 14:59.

  3. #5733
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.801
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Της Κερδύλιας είναι ενα shell από το ρεύμα προς Καβάλα.
    Της Μουσθένης είναι λίγο μετά τα πρώτα διόδια που συναντάς στην επιστροφή, μετά τα τούνελ. Εκεί σταματάνε και τα ΚΤΕΛ από/προς Ξάνθη κλπ. Και τώρα που το ξανασκεφτομαι, εκεί δεν θυμάμαι αν έχει βενζινάδικο.

    Καλό Πάσχα και καλά ταξίδια σε όλους!
    Εννοείς αυτό, ε?


    https://www.google.gr/maps/place/%CE...vcs6_m08?hl=el

    Αυτό λέω, δεν είναι ΣΕΑ αυτό, εντός τυπικών προδιαγραφών, για να δικαιολογεί/επιτρέπει τα διόδια.

    Πριν κάποια χρόνια είχα φρικάρει ψάχνοντας εκεί για να το βρω.

    Καλή Ανάσταση, με υγεία σε όλους.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #5734
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.373
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Είναι καλή η μείωση του ορίου ταχύτητας στα 30 χιλιόμετρα. Ουσιαστικά θα πιάσει όλα τα στενά, ενώ μεγάλοι δρόμοι, όπως και τώρα, θα έχουν διαφορετικά όρια που ορίζουν οι πινακίδες.

    Ο χρόνος που περνάνε οι οδηγοί σε στενά είναι ούτως ή άλλως ελάχιστος σε σχέση με τους κεντρικούς δρόμους, και είναι εκεί που γίνονται τα περισσότερα ατυχήματα με πεζούς, ποδήλατα, αλλά και μεταξύ αυτοκινήτων σε διασταυρώσεις.

    Είναι εγκληματικό να βλέπεις αυτοκίνητα να πάνε με 50+ σε στενά, που αν πεταχτεί παιδί ανάμεσα από παρκαρισμένα αυτοκίνητα δεν το προλαβαίνουν με τίποτα. Ή να περνάνε ξυστά από πεζούς οι οποίοι μπορεί να μην έχουν πεζοδρόμιο και πάνε αναγκαστικά από τον δρόμο. Εγώ θα πρότεινα και όποιος πάει με 50+ κατευθείαν ένα μήνα φυλακή να βάλει μυαλό. Είναι αποφασισμένος δολοφόνος, end of story.

    Όσο αφορά τις διαβάσεις τι να πούμε; Παίζει να είμαστε η μόνη χώρα που η διάβαση πεζών έχει ίδια σήμανση με την διάβαση σε φανάρι, λες και είναι το ίδιο πράγμα.
    Φυσικά και οι πεζοί χρειάζονται εκπαίδευση. Παραλιακή που ξέρω καλά, έχει πολλά σημεία σκοτεινά που μετά βίας φαίνονται το βράδυ άνθρωποι. Παρόλ'αυτά κάποιοι εκεί, να περάσουν το δρόμο από όπου να'ναι.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  5. #5735
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.484
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι καλή η μείωση του ορίου ταχύτητας στα 30 χιλιόμετρα. Ουσιαστικά θα πιάσει όλα τα στενά, ενώ μεγάλοι δρόμοι, όπως και τώρα, θα έχουν διαφορετικά όρια που ορίζουν οι πινακίδες.

    Ο χρόνος που περνάνε οι οδηγοί σε στενά είναι ούτως ή άλλως ελάχιστος σε σχέση με τους κεντρικούς δρόμους, και είναι εκεί που γίνονται τα περισσότερα ατυχήματα με πεζούς, ποδήλατα, αλλά και μεταξύ αυτοκινήτων σε διασταυρώσεις.

    Είναι εγκληματικό να βλέπεις αυτοκίνητα να πάνε με 50+ σε στενά, που αν πεταχτεί παιδί ανάμεσα από παρκαρισμένα αυτοκίνητα δεν το προλαβαίνουν με τίποτα. Ή να περνάνε ξυστά από πεζούς οι οποίοι μπορεί να μην έχουν πεζοδρόμιο και πάνε αναγκαστικά από τον δρόμο. Εγώ θα πρότεινα και όποιος πάει με 50+ κατευθείαν ένα μήνα φυλακή να βάλει μυαλό. Είναι αποφασισμένος δολοφόνος, end of story.
    Ούτως ή άλλως αν δεν απατώμαι στους περισσότερους δήμους Αθήνας το όριο σε στενά και μικρούς δρόμους είναι ήδη στο 30 - αν δεν ήταν πάντοτε αλλά αν κανείς γνωρίζει / θυμάται από ΚΟΚ ας με επιβεβαιώσει.

    Τώρα, να βάλεις 30 χλμ όριο στην Κηφισίας, είτε τηρείται επειδή γίνεται το σύστριγγλο (που γίνεται στο 70% της λεωφόρου τουλάχιστον 4 από τις 7 μέρες της εβδομάδας τουλάχιστον έως τις 7μμ) ή απλά θέλει κανείς να μαζέψει μπικικίνια σε πρόστιμα και άρα ορθώς δεν λαμβάνεται σοβαρά ως μέτρο. Δεν στέκει με καμία λογική σε μια Κηφισίας (ή Μεσογείων ή ξέρω γω λεωφόρο) εφόσον οι συνθήκες κίνησης το επιτρέπουν να υπάρχει όριο.... 30χλμαώ. Είναι τόσο παράλογο που απλά κανείς δεν θα το έπαιρνε σοβαρά και ευλόγως
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #5736
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Επίκαιρο, για τα 30kph συγκεκριμένα.

    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  7. #5737
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.801
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου την Τροχαία Εθνικών Οδών (ως τυπικά μόνη και απόλυτα υπεύθυνη) που χτες μας πήγε από τα διόδια της Τραγάνας μέχρι τα αντίστοιχα της Θήβας (ουσιαστικά περίπου 40χλμ) με μ.ο. ούτε 30χαω, με συνεχές σταμάτα-ξεκίνα, για να μην δώσουν εντολή να ανοίξουν τα διόδια και χάσει υπερπολύτιμα έσοδα ο εργολάβος.

    Δεν πειράζει, γενικότερα, που το 40% της διαδρομής ήταν σε κάτι σαν αυτοκινητόδρομο, με αντιδρομήσεις, μία (1!) λωρίδα σε κάποια σημεία, ολόκληρα τμήματα αποκομμένα στα οποία δεν γίνεται το παραμικρό έργο ή ότι όλες οι στροφές αν ήσουν στην αριστερή λωρίδα ήταν κίνδυνος-θάνατος αφού λόγω της βλάστησης που έχει θεριέψει στα διαχωριστικά, έχανες αρκετά μέτρα ορατότητας...το βασικό, το κρίσιμο, ήταν να πληρώσουμε στα διόδια.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #5738
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Το πιο τραγικό δεν είναι ότι πληρώσατε τα διόδια αλλά η σπατάλη ενέργειας και οι αυξημένοι ρύποι από το σταμάτα-ξεκίνα.
    Τριτοκοσμικοί για πάντα.

  9. #5739
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.759
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Πότε θα μπουν επιτέλους και στην Ελλάδα τα διόδια που δε σταματάς και σε ανιχνεύουν κάμερες και μετά πληρώνεις αυτόματα; Η τεχνολογία υπάρχει χρόνια τώρα.

  10. #5740
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    711
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγώ νομίζω ότι όλα αυτά είναι κατάλοιπα και προέρχονται από μία φράση ότι ο πεζός δεν φταίει ποτε .
    λοιπόν ζούμε στην πόλη αναγκαστικά υπάρχει ο δρόμος για το αυτοκίνητο πεζοδρόμιο για τον πεζό.
    ναι ξέρω ότι τα πεζοδρόμια είναι κατειλημμένα από τα αυτοκίνητα αυτό όμως είναι μία άλλη κουβέντα εδώ μιλάμε για δρόμο μεγάλης - ταχείας κυκλοφορίας
    οπότε για μένα λειτουργεί το εξής είσαι πεζός θα περάσεις από το φανάρι από το πεζοφάναρο από την πεζογέφυρα και τέλος.
    δεν μπορεί επειδή σου σηκώθηκε να βουτήξεις 3 παιδιά και μία μεγάλη γυναίκα να περάσεις αβέρτα κουβέρτα δρόμο μεγάλης κυκλοφορίας.
    θα πρέπει λοιπόν κάποια στιγμή να σοβαρευτούμε και να καταλάβουμε ότι δεν μπορούν να γίνουν όλα.
    δεν μπορούμε πάντα να έχουμε τον πεζό στο απυρόβλητο και να κάνει ότι του σηκωθεί.
    ήμαρτον
    παίρνει ο άλλος το πατίνι και βγαίνει στο δρόμο χωρίς ασφάλεια χωρίς τίποτα και είναι πονηρός το ηλεκτρικό ποδήλατο τα ίδια ούτε δίπλωμα ούτε ασφάλεια ούτε τίποτα και ποιος φταίει για αυτό αν συμβεί κάτι? ο συνήθεις ύποπτος το αυτοκίνητο.
    και επειδή ξέρω ότι κάποιοι θα πέσετε να με φάτε μπορείτε να μου απαντήσετε σε μία ερώτηση? αν πέσει κάποιος πάνω στο αυτοκίνητό μου με το πατίνι - ηλεκτρικό ποδήλατο χωρίς ασφάλεια τη ζημιά μου ποιος θα την πληρώσει?
    εν κατακλείδι και για να μην παρεξηγηθώ σαφώς και δεν είμαι υπέρ των ηλιθίων που νομίζουν ότι ο δρόμος είναι πίστα αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ πιο εύκολο για σένα τον πεζό να φρενάρεις τα πόδια σου από το να έχεις την απαίτηση να πρέπει το αυτοκίνητο να ασχολείται συνέχεια μαζί σου
    VARAJOHN

  11. #5741
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.732
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000 εως 6500 /860
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν νομιζω οτι αφορα η κουβεντα , τουλαχιστον εκ μερους μου , για την ασφαλεια της πολης και τις ταχυτητες ενος περιβαλοντος ανθρωπινου , το ποιος φταιει στις συνθηκες που επικρατουν στο σημερα .
    αυτο μπορει να ειναι μια κουβεντα που να διαρκεσει αιωνες χωρις να αλλαζει τιποτα.
    αλλαζοντας κατι , αλλαζουμε και κουβεντα .(νομιζω)
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #5742
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.481
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ νομίζω ότι όλα αυτά είναι κατάλοιπα και προέρχονται από μία φράση ότι ο πεζός δεν φταίει ποτε .
    ...
    εν κατακλείδι και για να μην παρεξηγηθώ σαφώς και δεν είμαι υπέρ των ηλιθίων που νομίζουν ότι ο δρόμος είναι πίστα αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ πιο εύκολο για σένα τον πεζό να φρενάρεις τα πόδια σου από το να έχεις την απαίτηση να πρέπει το αυτοκίνητο να ασχολείται συνέχεια μαζί σου
    Διαφωνώ και στην αρχή και στο τέλος αυτού που έγραψες.
    Πρώτον στα 80s που μεγάλωσα, έμαθα πως:

    1) Προτεραιότητα έχει εξ'ορισμού το αυτοκίνητο.
    2) Αν μπει αυτοκίνητο σε πεζόδρομο πρέπει να κάνουμε όλοι άκρη για να περάσει το αυτοκίνητο και αν δεν το κάνουμε, τα μπινελίκια που θα ακούσουμε είναι δικαιολογημένα.
    3) Πρέπει να περιμένουμε πρώτα να περάσουν τα αυτοκίνητα για να διασχίσουμε τον δρόμο, ακόμα και αν υπάρχει διάβαση. Για τις μπλε τετράγωνες ταμπέλες εγώ έμαθα όταν πήγα να δώσω εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης.

    Σε ότι αφορά το τέλος του συλλογισμού σου, ο οδηγός οφείλει να τηρεί τον ΚΟΚ, ο οποίος ορίζει συγκεκριμένα που και πότε πρέπει οι οδηγοί των αυτοκινήτων να κινούνται με προσοχή.
    Παράδειγμα:
    Ολοι οι οδηγοί πρέπει να αποφεύγουν να συμπεριφέρονται με τρόπο που μπορεί να θέσει σε κίνδυνο τους πεζούς.
    [...]
    2. Αν σε σημασμένη διάβαση πεζών η κυκλοφορία των οχημάτων δεν ρυθμίζεται με φωτεινή σηματοδότηση ή με τροχονόμο, οι οδηγοί υποχρεούνται να πλησιάζουν στη διάβαση με ταχύτητα τόσο μικρή ώστε να μην εκθέτουν σε κίνδυνο τους πεζούς που τη χρησιμοποιούν ή εισέρχονται σε αυτήν και, σε περίπτωση ανάγκης, να διακόπτουν την πορεία του οχήματός τους για να επιτρέπουν τη διέλευση των πεζών.
    [...]
    Οι οδηγοί πρέπει επίσης να δείχνουν ιδιαίτερη προσοχή στους πεζούς που διασχίζουν την οδό προκειμένου να επιβιβαστούν σε μέσα μαζικής μεταφοράς ή όταν απομακρύνονται από αυτά.
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε θα μπουν επιτέλους και στην Ελλάδα τα διόδια που δε σταματάς και σε ανιχνεύουν κάμερες και μετά πληρώνεις αυτόματα; Η τεχνολογία υπάρχει χρόνια τώρα.
    Υπάρχουν αυτά που λες, εκτός αν εννοείς κάποιο σύστημα που δεν χρειάζεται καν να επιβραδύνεις και δεν το ξέρω (?).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας : 08-05-24 στις 16:21.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #5743
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν αυτά που λες, εκτός αν εννοείς κάποιο σύστημα που δεν χρειάζεται καν να επιβραδύνεις και δεν το ξέρω (?).
    Δεν εννοεί μάλλον την λωρίδα με τα rf tags/ πομποδέκτης, αλλά σύστημα που ανιχνεύει σε ποιο σταθμό εισέρχεσαι στον αυτοκινητόδρομο και σε χρεώνει αναλογικώς στον σταθμό εξόδου.
    Κάτι αντίστοιχο, αλλά με κάρτα, λειτουργεί στην Ιταλία.
    Mono No Aware

  14. #5744
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.759
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν αυτά που λες, εκτός αν εννοείς κάποιο σύστημα που δεν χρειάζεται καν να επιβραδύνεις και δεν το ξέρω (?).
    Αυτό ακριβώς. Απλά περνάς, και η κάμερα διαβάζει την πινακίδα σου και πληρώνεται αυτόματα το αντίτιμο.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Electr...oll_collection
    Υπάρχει σε πάρα πολλές χώρες σε διάφορες μορφές:
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ection_systems
    Στη Νέα Υόρκη που το βλέπω μπροστά μου απλά περνάς κάτω από μία "σκαλωσιά" όπως αυτές που έχουν τις πινακίδες εθνικών οδών πάνω από τις λωρίδες. Ούτε καν κόβεις ταχύτητα.

  15. #5745
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Εγώ θα έλεγα ότι οι πεζοί είναι εξίσου ανεύθυνοι με τους οδηγούς. Το θέμα είναι ότι στην κόντρα σάρκα VS μέταλλο, μαντέψτε ποιός θα είναι ο νικητής...

    Ποιός θα περπατήσει 5-10 μέτρα παραπάνω, για να περάσει από διάβαση (ΑΝ υπάρχει; ) - χωρίς βέβαια η κίνηση αυτή να του διασφαλίζει την διέλευση από κρετίνους οδηγούς.
    Ποιός περιμένει σε φανάρι, κόκκινο για πεζούς, ενώ δεν έχει κίνηση και περνάει ανενόχλητος;
    Βλέπεις πεζούς να περπατάνε στο δρόμο και όχι στο πεζοδρόμιο (σε αρκετές περιπτώσεις γιατί στο πεζοδρόμιο έχει σκουπίδια/μηχανές/γλάστρες/αυτοκίνητα παρκαρισμένα/εξωγήινους κτλ), και ακόμη χειρότερα, μανάδες/πατεράδες να έχουν το παιδί στο έξω πλευρό τους, προς το δρόμο ή πάνω σε αυτόν.

    Αν δεν έχουμε οδηγική παιδεία (που δεν έχουμε), δεν έχουμε ούτε ως πεζοί.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

Σελ. 383 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 363373378381382383384385 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας