Σελ. 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 544
  1. #16
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HomeCinemaLover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ενοείται ότι έχω στείλει και γραπτό αίτημα για τους κωδικούς VOIP. Αν δεν λάβω απάντηση, θα το αναφερώ στην καταγγελία τον αριθμό του αιτήματος. Έπειτα πλέον οι καταγγελείες στην ΕΕΤΤ έχουν σύστημα στο οποίο βλέπεις ανα πάσα στιγμή τι γίνεται εκεί. Σε αυτό ο πάροχος δεν μπορεί να πει. δεν είδα, δεν ξέρω. Έτσι έλαβα τους πίνακες με τα ποσά προωρης αποχώρησης, γιατί πριν δεν μου τα έδιναν!
    αντε παλι ..... βρε δε θα λαβεις απαντηση απο εκει....
    μιλα μεσο chat και κρατα screenshot

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-10-02 at 15-48-42 Φόρμα Επικοινωνίας Τεχνική Υποστ?.png 
Εμφανίσεις:  57 
Μέγεθος:  42,0 KB 
ID: 251122

    επισης εχω και screnshot που ζηταω το επωνυμο γιατι για 3 ωρες με εστελναν απ τον ενα στο αλλο μηπως και κλεισω και δεν απαντησω και αρνηθηκε να μου δωσει το επωνυμο για να κανω καταγγελια οποτε το επισιναψα και φενεται το Καλλιοπη και ωρα επικοινωνιας αν θελουν να το ελεγξουν γιατι μολις ειπε δεν τους δινουμε εκλεισε και την επικοινωνια αμεσως πριν μιλησω.... στα @@ ολα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 02-10-23 στις 17:55.

  2. #17
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντε παλι ..... βρε δε θα λαβεις απαντηση απο εκει....
    μιλα μεσο chat και κρατα screenshot

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-10-02 at 15-48-42 Φόρμα Επικοινωνίας Τεχνική Υποστ?.png 
Εμφανίσεις:  57 
Μέγεθος:  42,0 KB 
ID: 251122
    Μα αυτό ακριβώς θέλω. Να μην μου απαντήσουν. Για να προχωρήσω σε καταγγελία. Έτσι είχαν κάνει και σε προηγούμενα αιτήματα μου, Δεν απαντησαν, έφαγαν την καταγγελία και μετά μου έστειλαν τους πινάκες θέλοντας και μη, αφού ήταν υποχρεωμένοι να τους ανεβάσουν στον "Ερμή" (νομίζω έτσι λέγεται το σύστημα διαχείρηση καταγγελιών) Μάλιστα η ΕΕΤΤ μου είχε στείλει σύνδεσμο για να βλέπω ανά πάσα στιγμή την κατάσταση του αιτήματος

    Πάντως το chat δε μένα δεν δουλεύει, αλλα΄προσπαθώ να μιλήσω ώστε να έχω και άλλα στοιχεία "εναντίων" τους

  3. #18
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    το chat μεσο browser οχι απ το app

    ηθελα οποσδηποτε αποδειξη γιατι ειναι παραβιαση νομου και γιατι η υπαλληλος μου το εκλεισε κλασικα μολις απαντησε

  4. #19
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το chat μεσο browser οχι απ το app

    ηθελα οποσδηποτε αποδειξη γιατι ειναι παραβιαση νομου και γιατι η υπαλληλος μου το εκλεισε κλασικα μολις απαντησε
    Θα το δοκιμάσω. Μα και φυσικά είναι παραβίαση του νόμου και οι απαντήσεις τους. Προχώρα σε καταγγελία.

    https://www.eett.gr/katanalotes/tile...amp-diadiktyo/

    Μόλις λάβω απάντηση το ίδιο θα κάνω και εγώ...

  5. #20
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    εχω ηδη κανει καταγγελια και σε ΕΕΤΤ και σε καταναλωτη
    ξερω την Νοβα ομως οποτε .....
    ηδη ψαχνω για αλλο παροχο τιμες κτλ

  6. #21
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω ηδη κανει καταγγελια και σε ΕΕΤΤ και σε καταναλωτη
    ξερω την Νοβα ομως οποτε .....
    ηδη ψαχνω για αλλο παροχο τιμες κτλ
    Πολύ καλά έκανες, και πολύ καλά θα κάνεις που θα αλλάξεις και πάροχο. Οσονούπω το ίδιο θα κάνω και εγώ... Είναι απλά θέμα χρόνου!.

    Από τι στιγμή όμως που η Nova παραβιάζει τους νόμους και να μην πληρώσεις δεν θα σου κάνει τίποτα, αφού το ξέρει και η ίδια ότι είναι πλέον παράνομη

  7. #22
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    εγω δε πληρωνω τιποτα και να φυγω ... το αντιθετο θα μου ερθει φθηνοτερα αν φυγω γιατι θα μετακομισω καποια στιγμη και η Νοβα για μεταφορα γραμμης θελει 60 η 70€ ενω νομιζω η Vodafone 30 και ο cosmote 0 οποτε με συμφερει να εχω αλλαξει παροχο πριν μετακομισω

  8. #23
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    434
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Να το γράψω όμως και να επιμείνω κι εδώ:
    για να είστε τυπικά καλυμμένοι,
    να τους λέτε
    «θέλω να βάλω σήμερα το δικό μου εξοπλισμό,
    παρακαλώ δρομολογήστε τις απαραίτητες ενέργειες τώρα».

    Ο λόγος:
    Εσάς σας ενδιαφέρει να γίνει η δουλειά να βάζετε δικό σας εξοπλισμό, δε σας αφορά ο τρόπος.
    Η κάθε εταιρεία μπορεί να επιλέξει τη δική της υλοποίηση με την οποία θα εφαρμόσει τον κανονισμό.

    Αν πάτε να καταγγείλετε επειδή η εταιρεία δεν επιλέγει τον ένα τρόπο να εφαρμόσει τον κανονισμό,
    η ΕΕΤΤ μπορεί να έχει περιθώριο να δικαιώσει την εταιρεία που θα προφασιστεί ότι είχε διαφορετική υλοποίηση και δεν αρνήθηκε να σας την παράσχει.

    Είναι ένα πράγμα να γνωρίζετε τους κωδικούς τηλεφωνίας και να τους περάσετε χειροκίνητα
    και είναι άλλο πράγμα να μην τους μάθετε ποτέ και να τους στείλει η εταιρεία στο ρούτερ σας.
    Και με τους δυο τρόπους όμως, ο κανονισμός εφαρμόζεται.

    Επίσης για να είστε καλυμμένοι στην επικοινωνία με την εταιρεία,
    αναφέρετε από μόνοι σας τον εξοπλισμό που διαθέτετε
    και ζητάτε να σας επιβεβαιώσουν τις προδιαγραφές συμβατότητας.
    Ακόμα κι αν δεν έχουν ιδέα, μια φορά δε θα μπορεί να προφασιστούν ούτε ασυμβατότητα.

  9. #24
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το γράψω όμως και να επιμείνω κι εδώ:
    για να είστε τυπικά καλυμμένοι,
    να τους λέτε
    «θέλω να βάλω σήμερα το δικό μου εξοπλισμό,
    παρακαλώ δρομολογήστε τις απαραίτητες ενέργειες τώρα».

    Ο λόγος:
    Εσάς σας ενδιαφέρει να γίνει η δουλειά να βάζετε δικό σας εξοπλισμό, δε σας αφορά ο τρόπος.
    Η κάθε εταιρεία μπορεί να επιλέξει τη δική της υλοποίηση με την οποία θα εφαρμόσει τον κανονισμό.

    Αν πάτε να καταγγείλετε επειδή η εταιρεία δεν επιλέγει τον ένα τρόπο να εφαρμόσει τον κανονισμό,
    η ΕΕΤΤ μπορεί να έχει περιθώριο να δικαιώσει την εταιρεία που θα προφασιστεί ότι είχε διαφορετική υλοποίηση και δεν αρνήθηκε να σας την παράσχει.

    Είναι ένα πράγμα να γνωρίζετε τους κωδικούς τηλεφωνίας και να τους περάσετε χειροκίνητα
    και είναι άλλο πράγμα να μην τους μάθετε ποτέ και να τους στείλει η εταιρεία στο ρούτερ σας.
    Και με τους δυο τρόπους όμως, ο κανονισμός εφαρμόζεται.
    ΩΡΑΙΟΣ...

    Το έγραφα στο messenger. Και περιμένω την αρνητική απάντηση για να την επισυνάψω στην καταγγελία, έχοντας και τον αριθμό αιτήματος που έστειλα μέσω φόρμας.

  10. #25
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    φυσικα και ζητησα να τους εχω
    εγω εγραψα τα παρακατω σε chat


    Παρακαλώ για την χορήγηση των κωδικών Voip για χρήση σε άλλο ρουτερ.
    Απο 1/10 ειναι νομος του κρατους και υποχρεωτική η διαθεση στο πελατη και ηδη δίνεται απ ολους τους παροχους

    Παραθετω τα ΦΕΚ αν και σιγουρα εχετε γνωση αφου ειναι μηνες κοινοποιημενα σε ολους τους παροχους
    https://www.eett.gr/wp-content/uploa...AP1057-001.pdf
    https://www.eett.gr/wp-content/uploa...58-011-020.pdf

    παρακαλω και για το ονομα και επώνυμο του υπευθυνου που θα με εξυπηρετηση για χρηση σε καθε νομιμη διαδικασια σε περιπτωση αρνησης εφαρμογης του νομου και υποχρεώσεων του παροχου προς τον πελατη

  11. #26
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    434
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HomeCinemaLover Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΩΡΑΙΟΣ...

    Το έγραφα στο messenger. Και περιμένω την αρνητική απάντηση για να την επισυνάψω στην καταγγελία, έχοντας και τον αριθμό αιτήματος που έστειλα μέσω φόρμας.
    Φαντάζομαι πρόσεξες και το άλλο που συμπλήρωσα:
    Επίσης για να είστε καλυμμένοι στην επικοινωνία με την εταιρεία,
    αναφέρετε από μόνοι σας τον εξοπλισμό που διαθέτετε
    και ζητάτε να σας επιβεβαιώσουν τις προδιαγραφές συμβατότητας.
    Ακόμα κι αν δεν έχουν ιδέα, μια φορά δε θα μπορεί να προφασιστούν ούτε ασυμβατότητα.
    Θα είχαν την αντικειμενική ευθύνη να σας ενημερώσουν έστω για τις προδιαγραφές συμβατότητας.

  12. #27
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και ζητησα να τους εχω
    εγω εγραψα τα παρακατω σε chat


    Παρακαλώ για την χορήγηση των κωδικών Voip για χρήση σε άλλο ρουτερ.
    Απο 1/10 ειναι νομος του κρατους και υποχρεωτική η διαθεση στο πελατη και ηδη δίνεται απ ολους τους παροχους

    Παραθετω τα ΦΕΚ αν και σιγουρα εχετε γνωση αφου ειναι μηνες κοινοποιημενα σε ολους τους παροχους
    https://www.eett.gr/wp-content/uploa...AP1057-001.pdf
    https://www.eett.gr/wp-content/uploa...58-011-020.pdf

    παρακαλω και για το ονομα και επώνυμο του υπευθυνου που θα με εξυπηρετηση για χρηση σε καθε νομιμη διαδικασια σε περιπτωση αρνησης εφαρμογης του νομου και υποχρεώσεων του παροχου προς τον πελατη
    Πάντως ρε παιδιά, δεν θα ήθελα να ήμουν με τίποτα στην θέση των υπαλλήλων που θα ακούνε ουκ ολίγα σήμερα... Δεν φταίνε οι άνθρωποι επειδή η εταιρία που εργάζεται κάνει του κεφαλιού της

    Απάντηση που πήρα πριν από λίγο στο mesenger : Το ζήτημα σας χρειάζεται απάντηση από εξειδικευμένο τεχνικό τμήμα, θα χρειαστεί ένα λεπτό να σας συνδέσω ( ) Και μετά από λίγο θα πάρω την απάντηση που όλοι γνωρίζουμει

  13. #28
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    ναι σωστο αυτο ... οι τηλεφωνητες δε φταινε και δεν εχουν καν προσβαση σε αρκετα

  14. #29
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Μου απάντησαν και από το massenger αλλά και από το 13800 (κλασσικά) ότι δεν έχουν προσβαση και πρέπει να μιλησω με το ττεχνικό τμήμα. Σε λίγο φεύγει μια καταγγελία και από εμένα!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    αληθεια λενε ... αυτο που παρουσιαζουν σαν τεχνικη υποστηριξη στη πραγματικοτητα ειναι απλα τηλεφωνητες Δεν εχουν προσβαση ουτε σε βσικα.. νοικιασμενοι ειναι..,,,

    τυπικα δεν εχεις μιλησει με τον αρμοδιο που σου λενε οτι ειναι το τεχνικο τμημα... στο λεω γατι μετα απο ενα μηνα αναμονης αυτη θα ειναι η απαντηση Δεν μιλησατε με το ρεχνικο τμημα θα ενημερωθει και θα σας απαντησουμε ... αλλος ενας μηνα μετα δλδ .... Νοβα

Σελ. 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας